سالاد لبو و انار، یک شام سبک پاییزی

شام یکی از وعده‌های غذایی مهم است که نباید حذف شود. چه بهتر که برای وعده شام یک غذای سبک و مقوی را...


مواد لازم


لبو یا چغندر متوسط ۳-۴ عدد
انار متوسط ۳-۴ عدد
کلم قرمز ۱ عدد کوچک
روغن زیتون به میزان لازم
نمک و فلفل سیاه یا قرمز به میزان لازم
آب لیموی تازه به میزان لازم


طرز تهیه


مرحله اول
برای تهیه این سالاد در ابتدا لبو یا چغندر‌ها را خوب بشویید و سپس آن‌ها را بپزید. برای پخت لبو هم می‌توانید با شیوه‌های معمول آن‌ها را بخارپز کنید و یا اگر می‌خواهید لبو طعم شیرینی داشته باشد، همراه با کمی شکر آن‌ها را بپزید. علاوه بر این می‌توانید سر و دم لبو‌ها را ببرید.

مرحله دوم
سپس کمی روغن زیتون به آن‌ها اسپری کنید و آن‌ها را داخل فویل بپیچید و لبو‌ها را تا زمانی که کاملا پخته شوند داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد بگذارید. پس از پخته شدن لبوها، اجازه دهید کاملا خنک شوند، سپس پوست آن‌ها را جدا کنید و به قطعات کوچک برش بزنید.

مرحله سوم
در این مرحله کلم قرمز را شسته و پس از خشک شدن به صورت رشته‌های نازک یا قطعات کوچک برش بزنید. حالا یک کاسه متوسط بردارید و لبو‌های خرد شده، کلم قرمز و انار‌های دانه شده را داخل آن بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس نمک و پودر فلفل قرمز یا سیاه، روغن زیتون و آب لیمو ترش را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

چند نکته
علاوه بر مواد ذکر شده، با توجه به ذائقه خود که دوست دارید سالاد لبو و انار شما مزه ترش، شیرین و یا ملسی داشته باشد، می‌توانید مقدار مواد اولیه را تغییر دهید و یا هویج، کیوی یا سرکه بالزامیک هم به سالاد اضافه کنید و طعم و رنگ بهتری به آن بدهید. در پایان، اگر دوست داشتید سس مایونز یا هزار جزیره به سالاد اضافه کنید و به خوبی مواد را مخلوط کنید و اجازه دهید چند ساعت در یخچال بماند تا مواد با هم ترکیب شوند.