طرز تهیه فلفل دلمه شکم پر در فر

پارسینه: این بار فلفل دلمه ای شکم پرتان را در فر درست...


مواد لازم برای تهیه فلفل دلمه شکم پر برنج سفید نپخته 1 فنجان آب 2 فنجان گوشت بدون چربی 500 گرم سس تند ایتالیایی 100 گرم گوجه فرنگی خرد شده 280 گرم جعفری خرد شده یک چهارم فنجان سیر له شده 4 حبه نمک 2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه 1 قاشق چایخوری فلفل هندی به مقدار مورد نیاز فلفل دلمه سبز 4 عدد پنیر پارمیسان 1 فنجان آماده سازی: 40 دقیقه زمان پخت: 60 دقیقه مجموع زمان پخت: 100 دقیقه

مواد لازم برای تهیه سس فلفل دلمه شکم پر :

پیاز خرد شده ۱ عدد روغن زیتون۱ قاشق غذاخوری سس مارینا۲ فنجان عصاره گوشت ۱ فنجان سرکه بالزامیک۱ قاشق غذاخوری فلفل دلمه قرمز خرد شده یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه فلفل دلمه شکم پر در فر :

برای تهیه فلفل دلمه شکم پر ابتدا فلفل دلمه ها را از وسط نصف کرده و دانه هایش را دربیاورید.

فر را با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید.

یک قابلمه آب روی حرارت بالا گذاشته و اجازه دهید جوش بیاید بعد برنج را داخل آن بریزید. حالا حرارت را کمی کاهش داده و درب ظرف را بگذارید تا برنج نرم شده و مایع جذب آن شود (۲۰ تا ۲۵ دقیقه). برنج پخته را کنار بگذارید.

پیاز و روغن زیتون را روی حرارت متوسط برای ۵ دقیقه تفت دهید. نیمی از پیازهای پخته را به یک کاسه بزرگ منتقل کرده و کنار بگذارید.
یک ماهیتابه برداشته و سس مارینا، عصاره گوشت، سرکه بالزامیک و تکه های فلفل قرمز را درون آن ریخته و برای ۱ دقیقه تفت دهید.

مخلوط سس را درون سینی فر ریخته و کنار بگذارید.

گوشت، سس ایتالیایی، گوجه فرنگی، جعفری، سیر، نمک ، فلفل سیاه و فلفل هندی را درون کاسه ای که پیازها را ریخته اید مخلوط کنید. برنج پخته و پنیر پارمیسان را اضافه کرده و هم بزنید. حالا با مخلوط سس و گوشت درون فلفل سبز را پر کنید.

فلفل سبز ها را روی سس گوجه درون سینی فر بچینید. باقی مانده پنیر پارمیسان را روی آن پاشیده، و روی سینی فر را با فویل آلومینیومی بپوشانید. ۴۵ دقیقه صبر کنید.

بعد از این زمان فویل را از روی سینی برداشته و ۲۰ تا ۲۵ دقیقه دیگر صبر کنید، تا رنگ گوشت دیگر صورتی نبوده و فلفل سبز نرم شده و پنیر روی آن طلایی رنگ شود.

منبع : تصویر زندگی