طرز تهیه انواع کورن داگ ساده و پنیری + نکات کلیدی

 «کورن» یعنی ذرت و «داگ» هم که مخفف هات داگ است. پس کورن داگ به معنی سوسیس هات داگی با لایه‌ای از...


با اینکه دقیقا نمی‌دانیم خاستگاه اصلی فست فود کورن داگ کدام کشور است اما تاریخچه این فست فود و فینگر فود محبوب خیابانی در ایالات متحده آمریکا به دههٔ ۱۹۲۰ باز می‌گردد و در دههٔ ۱۹۴۰ به یکی از خوراکی‌های محبوب در سراسر آن کشور تبدیل شد. کورن داگ انواع مختلفی دارد که از انواع آن می‌توان به کورن داگ پنیری با سیب زمینی، کورن داگ با پنیر ورقه‌ای، کورن داگ پنیری سوخاری، کورن داگ ساده و غذای کره‌ای کورن داگ اشاره کرد.

آموزش غذای کورن داگ پنیری و ساده

مواد لازم کورن داگ با پنیر ورقه‌ای برای ۵ عدد

هات داگ: ۵ عدد تخم مرغ: ۱ عدد پودر سیر: ۱ قاشق چایخوری بیکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری نمک و فلفل: به مقدار لازم ماست: ۱ قاشق غذاخوری شیر: ¾ لیوان فرانسوی دسته‌دار پنیر چدار ورقه‌ای: ۵ عدد آرد ذرت یا آرد گندم: به مقدار لازم روغن مایع برای سرخ کردن: به مقدار لازم سیخ چوبی: ۵ عدد

مراحل طرز تهیه کورن داگ پنیری سوخاری

با مرحله به مرحله طرز تهیه کورن داگ سوخاری و پنیری به روش کره‌ای همراه ما باشید.

مرحله اول؛ مخلوط کردن آرد ذرت و گندم به همراه بکینگ پودر

برای درست کردن کورن داگ ساده و پنیری ابتدا باید آرد ذرت یا آرد گندم را با نمک و بیکینگ پودر مخلوط کنید و چند بار الک کنید.

مرحله دوم؛ اضافه کردن تخم مرغ به آرد

سپس تخم مرغ را در یک ظرف جداگانه بشکنید و هم بزنید و سپس به ترکیب آرد اضافه کنید.

مرحله سوم؛ آماده کردن خمیر یکدست برای غذای کورن داگ پنیری

حالا شیر و ماست، نمک و فلفل و پودر سیر را اضافه کنید و مواد را با همزن دستی یا برقی هم بزنید تا در نهایت یک مایه یکدستی درست شود. خمیر نباید شل باشد، اگر احساس کردید شل شده کمی دیگر آرد به آن اضافه کنید.

مرحله چهارم؛ سرخ کردن هات داگ و قرار دادن در چوب بستنی

بهتر است برای اینکه سوسیس طعم خام نداشته باشد، ابتدا کمی هات داگ را سرخ کنید (سلیقه‌ای است). سپس هر عدد هات داگ در سیخ یا چوب بستنی فرو کنید.

مرحله پنجم؛ کاور کردن هات داگ سوخاری با پنیر ورقه‌ای

و بعد آن را با یک ورقه پنیر کاور کنید. پنیر نباید یخ زده یا خیلی نرم باشد چون در این صورت روی هات داگ فیکس نمی‌شود. سپس هات داگ‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله آخر؛ سرخ کردن غذای کره‌ای کورن داگ

هات داگ‌های کاور شده با پنیر را از سمت سیخ یا چوب بستنی بگیرید و فقط هات داگ را در مایه خمیری فرو ببرید تا تمام قسمت‌های سوسیس آغشته شود. در یک قابلمه یا تابه تا ارتفاع ۵ الی ۸ سانتیمتر روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن کاملا داغ شود.

مقدار روغن نباید کم باشد چون هات داگ باید در روغن فرو برود. حالا کورن داگ‌ها را از سیخ بگیرید و فقط هات داگ را در روغن داغ روی حرارت متوسط گاز فرو ببرید تا تمام سطح آن سرخ و طلایی شود.

کورن داگ شما آماده است. می‌توانید این غذا را با انواع سس‌ها از جمله سس کچاپ سرو کنید.

طرز تهیه کورن داگ پنیری با سیب زمینی

برای تهیه کورن داگ پنیری از سیب زمینی نیمه آماده منجمد استفاده می‌کنیم. یا می‌‎توانید سیب زمینی را خلال کرده و آبپز کنید. سپس زمانی که هات داگ را در مایه خمیری غلتاندید، سیب زمینی‌ها را به سوسیس بچسبانید و سرخ کنید. به همین راحتی کورن داگ پنیری با سیب زمینی آماده سرو است.

فوت و فن‌های طرز تهیه کورن داگ ساده و پنیری و سوخاری

*اگر کورن داگ را ساده دوست دارید در طرز تهیه آن پنیر را حذف کنید و فقط از سوسیس هات داگ استفاده کنید.

*برای تهیه کورن داگ از پودر آماده کورن داگ هم می‌توانید استفاده کنید و طبق دستور روی بسته پودر آماده عمل کنید.

* برای درست کردن کورن داگ سوخاری ساده یا با پنیر بعد از آغشته کردن کورن داگ به مایه خمیر آن را در در آرد سوخاری هم فرو ببرید تا آغشته به آرد سوخاری شود.

*طرز تهیه کورن داگ سیب زمینی و چیکن کورن داگ هم به همین ترتیب است. به این ترتیب که سیب زمینی را خلالی درشت و ضخیم خرد کنید یا از فیله سینه مرغ استفاده کنید. بهتر است سیب زمینی یا فیله مرغ را قبل از درست کردن کورن داگ نیم پز کنید. کورن داگ‌ها را در روغن سرخ کنید و سپس روی دستمال کاغذی مخصوص آشپزی قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود.

*کورن داگ را بدون هات داگ و سوسیس هم می‌توانید درست کنید. در این صورت از پنیر تکه‌ای چدار یا گودا استفاده کنید و به همان ترتیب آن را سیخ بزنید، به مایه آغشته و در روغن داغ سرخ کنید. یا از سیب زمینی و یا فیله مرغ نیم پز بدون سوسیس استفاده کنید.

*کورن داگ را با پنیر پیتزا هم درست می‌کنند. در این صورت در طرز تهیه کورن داگ با پنیر پیتزا از پنیر پیتزا یا موزارلا ورقه‌ای به جای پنیر چدار یا گودا استفاده کنید.

*طرز تهیه کورن داگ کره‌ای که یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی کره جنوبی است هم به همین ترتیب طرز تهیه کورن داگ ساده و پنیری است.

*کورن داگ را به جای سرخ کردن می‌توانید در فر هم درست کنید.

*انواع کورن داگ را با سس کچاپ یا خردل یا سس سالسا سرو کنید.

منبع : کوروش