طرز تهیه پاستا قالبی / کیک پاستا + سس مخصوص لازانیا

پاستا یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار پرطرفدار در جهان است که انواع بسیار متنوعی دارد. جالب است...


مواد لازم برای پاستا قالبی پاستا (لوله ای درشت و تو خالی) 400گرم ژامبون مرغ 200گرم پنیر پیتزا 600گرم سس لازانیا به میزان لازم سس گوجه فرنگی به میزان لازم آویشن به میزان لازم پودر سیر 2 قاشق مربا خوری پودر موسیر 1 قاشق مربا خوری جعفری (ساطوری شده) 3 قاشق غذاخوری آماده سازی: 30 دقیقه زمان پخت: 60 دقیقه مجموع زمان پخت: 90 دقیقه

طرز تهیه پاستا قالبی(کیک پاستا)

ابتدا پاستا را به مرحله آبکشی رسانده و آن را کمی زنده تر از حد معمول آبکشی کنید. ظرفی مناسب انتخاب کرده و داخل آن فویل پهن کنید طوری که کناره های آن بالاتر قرار بگیرد (در حدی که روی پاستا را بپوشاند).

پاستا آبکش شده را به صورت ایستاده داخل ظرف بچینید و آنها را محکم به هم بفشارید تا فضای خالی بین آنها باقی نماند.
طرز تهیه سس مخصوص لازانیا را در لینک زیر دنبال کرده و به میزان لازم از آن تهیه کرده و نصف پنیر پیتزا را هم داخل آن بریرید (باید داخل سس حل شود)

ژامبون مرغ را مربعی خرد کرده و در روغن کمی سرخ کنید و به آن آویشن،پودر سیر و پودر موسیر را اضافه کرده و کمی تفت دهید. مواد حاضر شده را به سس لازانیا اضافه کرده و جعفری ساطوری شده را نیز اضافه کنید و آنها را با هم خوب مخلوط کنید.

سس را داخل قیف یا نایلون ریخته و با احتیاط داخل پاستاها بریزید.


وقتی همه پاستاها با سس پر شدند روی آنها پنیر پیتزا رنده شده ریخته و فویل را روی پاستا برگردانید و ظرف را به مدت 20تا 30 دقیقه داخل فر داغ شده قرار دهید تا پاستا بپزد.
وقتی پاستا آماده شد فویل را به دقت خارج کرده و داخل ظرف مورد نظر قرار دهید و ان را باز کرده و روی پاستا را با سس قرمز تزیین کنید.

نکات مهم در تهیه پاستا قالبی :

در صورت تمایل مواد مورد نظر خود را با ژامبون جایگزین کنید. دقت کنید سس پاستا شما باید سفت باشد. بهتر است از پنیر پیتزا بیشتری داخل سس و روی پاستا استفاده شود.

منبع : تصویر زندگی