طرز تهیه تارت کیک فندقی خوشمزه به روش خانگی
​ تارت کیک فندقی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، طرز تهیه تارت کیک فندقی به روش خانگی یکی از پرطرفدار ترین ها است که در این مطلب به توضیح آن پرداخته ایم.

مواد لازم برای خمیر تارت کیک فندقی

تخم مرغ۲ عدد

شکر۶۰ گرم

روغن مایع۶۰ گرم

بیکینگ پودر۱ قاشق چایخوری

آرد۲۶۰ گرم

پوست لیمو ترش تازه۱ عدد

نوتلا یا کرم شکلاتی به مقدار کافی

مواد لازم برای درون تارت

تخم مرغ۳ عدد

شکر۱۵۰ گرم

پودر بادام یا فندق۱۰۰ گرم

آرد۱۵۰ گرم

بیکینگ پودر۱ قاشق چایخوری

وانیل۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه تارت کیک فندقی

مرحله اول

برای تهیه تارت کیک فندقی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه به سراغ درست کردن خمیر تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا شکر را به همراه پوست لیمو ترش، وانیل و روغن مایع به کاسه اضافه کرده، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد درون کاسه را با لیسک هم می زنیم تا خمیری نرم و منسجم حاصل شود. در ادامه درون قالب تارت را با مقداری روغن مایع کاملا چرب کرده و خمیر را درون آن به صورتی که دیواره ها کاملا پوشیده شود پهن می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله به سراغ درست کردن مایه درونی تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۸ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کش دار شود.

مرحله پنجم

حالا پودر فندق را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مایه یکدست شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود.

مرحله ششم

در این مرحله مقداری نوتلا روی خمیر ریخته و با قاشق کاملا پخش می کنیم، سپس مایه درونی را به صورت پخش روی نوتلا می ریزیم و مجددا با قاشق پخش می کنیم. در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در ادامه اجازه می دهیم تارت کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آن طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز تارت کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله هشتم

زمانی که مایه تارت کیک به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود تارت کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج می کنیم تا کاملا خنک شود. در نهایت تارت کیک را از قالب جدا کرده و سرو می کنیم. نوش جان.