طرز تهیه راحت خلال پوست پرتقال
پارسینه: پرتقال میوه پرخاصیت و خوشمزه و سرشار از ویتامین سی است که حتی پوستش برای آشپزی کاربرد دارد.

طرز تهیه راحت خلال پوست پرتقال

پرتقال میوه پرخاصیت و خوشمزه و سرشار از ویتامین سی است که حتی پوستش برای آشپزی کاربرد دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خلال پوست پرتقال خانگی برای قیمه نثار در ادامه با سایت ما باشید.

خلال پوست پرتقال

طرز تهیه خلال پوست پرتقال

مرحله اول

به نقل از داجان؛ برای درست کردن خلال پوست پرتقال ابتدا پوست پرتقال‌ها را نازک بکنید به صورتی که تا جای امکان از سفیدی پوست برش نزنید اگر سفیدی هم برش زده بودید با رنده ریز سفیدی‌ها را جدا کنید.

مرحله دوم

پوست پرتقال‌ها را روی تخته آشپزخانه می‌گذاریم و به صورت خلال‌های نازک برش می‌زنیم بعد از این که همه پوست‌ها خلال شدند در یک قابلمه آب می‌ریزیم و روی حرارت اجاق گاز قرار می‌دهیم.

مرحله سوم

آب درون قابلمه که به جوش آمد خلال پرتقال‌ها را داخلش می‌یزیم و بعد از سه دقیقه آبکش می‌کنیم این کار را ۵ تا ۶ بار بسته به تلخی پوست پرتقال انجام دهید تا کاملا تلخی آن گرفته شود.

مرحله چهارم

سپس در تابه کره یا روغن مایع می‌ریزیم و خلال پوست پرتقال را داخلش تفت می‌دهیم و شکر می‌پاشیم روی خلال‌ها و تفت می‌دهیم تا شکر آب شود و خلال‌ها طلایی شوند.

مرحله پنجم

در انتها روی خلال پوست پرتقال آب یک لیمو را گرفته و می‌ریزیم و هم می‌زنیم و اجاق گاز را خاموش می‌کنیم خلال پوست پرتقال ما آماده است و می‌توانید در غدا‌های خود استفاده نمایید.


خلال پوست پرتقال برای چی خوبه؟

خلال پوست پرتقال را برای انواع غذا‌ها مثل انواع پلو یا دسر و غذا‌های محلی مانند قیمه نثار و مرصع پلو می‌توانید استفاده کنید و ظاهر و طعم بهتری به غذای خود بدهید.