طرز تهیه سه سوته سالاد ماکارونی ترکیه ای
پارسینه: سالاد ماکارونی ترکیه‌ای یکی از انواع سالاد‌های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی‌های متنوعی درست می‌شود.
طرز تهیه سه سوته سالاد ماکارونی ترکیه ای

سالاد ماکارونی ترکیه‌ای یکی از انواع سالاد‌های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی‌های متنوعی درست می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد ماکارونی ترکیه‌ای در ادامه با ما همراه باشید.

سالاد ماکارونی ترکیه ای

طرز تهیه سالاد ماکارونی ترکیه‌ای

مرحله اول

به نقل از چی شی؛ برای تهیه سالاد ماکارونی ترکیه‌ای خوشمزه در ابتدای کار یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد گذاشته و اجازه می‌دهیم آب به نقطه جوش برسد. حالا پوست هویج را جدا کرده و با دندانه‌ای ریز رنده، رنده می‌کنیم.

مرحله دوم

در ادامه خیارشور را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همراه هویج و ذرت درون یک کاسه مناسب می‌ریزیم. زمانی که آب جوش آمد، پاستا را به همراه مقداری نمک درون قابلمه ریخته و اجازه می‌دهیم کاملا پخته و نرم شود.

مرحله سوم

زمانی که پاستا کاملا نرم شد، آنرا درون آبکش ریخته تا آب اضافی آن خارج شود. حالا سس مایونز را به همراه ماست و مقداری نمک درون یک کاسه جداگانه ریخته و به خوبی مخلوط می‌کنیم تا سس یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله پاستا را به کاسه حاوی خیارشور اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می‌کنیم تا مواد ترکیب شوند. در ادامه سس را به صورت پخش روی مواد سالاد ریخته و هم می‌زنیم تا سس به خورد مواد برود.

مرحله پنجم

حالا سالاد ماکارونی را به مدت ۱ تا ۲ ساعت درون یخچال قرار می‌دهیم تا مزه‌ها به خوبی ترکیب شوند. در نهایت سالاد ماکارونی ترکیه‌ای را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و به دلخواه با خیارشور تزیین می‌کنیم. نوش جان.