طرز تهیه باقلوای سه رنگ با فوت و فن های پخت حرفه ای
طرز تهیه باقلوا سه رنگ بسیار ساده است. این باقلوا طعم بسیار عالی داشته و برای پذیرایی در مهمانی ها نیز بسیار مناسب خواهد بود. این شیینی محبوبیت زیادی دارد.

برای داشتن یک شیرینی فوق العاده خوشمزه ویژه عید می توانید در این بخش با طرز تهیه باقلوای سه رنگ آشنا شوید. همانطور که می دانید، این شیرینی در ایران و کشورهای دیگر طرفداران زیادی دارد.

شما علاقه مندان می توانید در آرگا با طرز تهیه باقلوا استانبولی و باقلوا آلبالو آشنا شوید. این باقلوا قزوینی نیزطعم فوق العاده ای داشته که شما در این بخش مطالعه می کنید.

طرز تهیه باقلوا سه رنگ

مواد اولیه خمیر:

گلاب: ۱ قاشق غذاخوری روغن جامد: ۱ قاشق سوپ خوری آب گرم: ۲ قاشق غذاخوری آرد الک شده: ۱ پیمانه

مواد داخل باقلوا:

پودر بادام: ۵ پیمانه پودر قند: ۵ پیمانه پودر پسته: ۳ پیمانه زعفران: ۳ قاشق غذاخوری پودر هل: ۱ قاشق غذاخوری

مواد شربت:

آب: ۱ پیمانه گلاب: دو قاشق غذاخوری شکر: ۱ پیمانه

دستور تهیه باقلوا سه رنگ

طرز تهیه باقلوای سه رنگ:

برای داشتن این باقلوا با طعم فوق العاده و عالی باید ابتدا شربت آن را تهیه کنید. مواد ذکر شده برای تهیه شربت را با یکدیگر ترکیب کرده و روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه شربت با حرارت ملایم قوام دار شد، مقداری از مایع را بین انگشتان تست کنید و زمانی که حالت چسبندگی پیدا کرد، زیر آن را خاموش نمایید.

حالا نوبت به تهیه مواد میانی این باقلوا می رسد. برای داشتن این شیرینی بسیار عالی باید پودر قند و مقداری هل را با یکدیگر ترکیب نمایید. نیمی از پودر بادام را به همراه زعفران به مواد خود اضافه کنید. پودر هل و پودر قند را بعد از ترکیب کردن به سه قسمت تقسیم نمایید.

در ظرف های جداگانه پودر پسته و پودر بادام و مقداری زعفران به ان ها اضافه کنید. مواد را خوب ترکیب کرده تا رنگ های دلخواه را به دست آورید. حالا سراغ اماده کردن خمیر این باقلوا بروید.

باقلوا سه رنگ مجلسی

برای داشتن این خمیر عالی باید آب، روغن و گلاب را ترکیب کنید. بعد از اینکه مواد ترکیب شد و خمیر نرم و لیطف به دست آمد، خمیر را درون کیسه قرار داده و به مدت ۲ ساعت استراحت دهید. خمیرها را دو نیمه کرده و با وردنه باز کنید.

کف سینی فر را کمی چرب کرده و در این مرحله از طرز تهیه باقلوا سه رنگ خمیرهای نارک را پهن کنید. مخلوط پودر بادام زعفرانی شده را روی خمیر ریخته و پهن نمایید. یک لایه خمیر قرار دهید و مقداری از پودر پسته ای روی آن بریزید.

در مرحله بعدی هم روی خمیر پودر بادام ساده بریزید. این مراحل را تمام کرده و روی لایه اخر هم مقداری خمیر پهن کنید و خوب صاف نمایید. برای چسبندگی لایه ها به یکدیگر می توانید با قلم مو روی هر لایه را کمی چرب یا خیس کنید.

باقلوا را به مدت ۳۰ دقیقه درون فر قرار داده و بعد از طلایی شدن آن را درون شربت های قوام دار بیاندازید و بعد از چند دقیقه آن را از درون شربت بیرون بیاورید و درون ظرف دلخواه سرو کرده حالای روی آن را با پودرهای مختلف تزیین نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :